Išrūgų baltymai aktyvia fizine veikla užsiimančių ir savo sveikatą itin puoselėjančių asmenų įvardijami geriausiais žodžiais: tobuliausi grožiui, svarbiausi rezultatams, efektyviausi atsikratant nepageidaujamų riebalų, nepakeičiamiausi normaliai kaulų būklei palaikyti ir sveikam organizmui užtikrinti. O svarbiausia tai, kad šios natūraliems išrūgų baltymams skirtos liaupsės pagrįstos ir netgi patvirtintos įvairiais tyrimais. Tikriausiai vertėtų kalbėti pavyzdžiais – „Healthy Choice“ natūralius išrūgų baltymus išbandė ir įvertino garsiausi Lietuvos sportininkai bei gydytojai dietologai, neginčijamai pripažinę šio papildo naudą. Kokia ji?

Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad išrūgų baltymai yra vienas iš labiausiai ir geriausiai pasaulyje ištirtų maisto papildų. Be abejo, tai daroma ne šiaip sau – išrūgų baltymai yra didelės maistinės vertės ir itin naudingi sveikatai.

Itin aukštos kokybės baltymų šaltinis

Išrūgų baltymai – tai žemoje temperatūroje ultrafiltracijos būdu išgaunamas baltymas, išsaugojęs nepakitusią baltymo struktūrą ir pasižymintis aukšta biologine verte. Dideliu baltymo privalumu laikoma jo sudėtyje esanti aminorūgščių gausa ir tai, jog jis puikiai virškinamas (lyginant su kitos rūšies maisto papildais).

Nusprendus išbandyti natūralius išrūgų baltymus, vertėtų žinoti, kad jie būna trijų pagrindinių rūšių: koncentratas, izoliatas ir hidroizoliatas. Prieš pasirenkant, reikėtų atsižvelgti į savo poreikius bei sveikatos būklę ir žinoti, kad, pavyzdžiui, izoliatas tinkamiausias asmenims, kurie sunkiau virškina baltymus, nes šios rūšies baltymas turi itin mažą laktozės kiekį (iki 1 proc.).

Prireikus, visuomet galima pasitarti su specialistais. O jei norisi išbandyti kokybišką ir veiksmingą produktą, mes siūlome rinktis „Healthy Choice“ natūralius išrūgų baltymus, kurie prieš pradedant gaminti, tiekti ir platinti buvo išsamiai ištirti – atlikta produkto sudėties, pakuotės ir poreikio rinkoms analizė. Tad tai neabejotinai mityba, kuria galima pasitikėti.

Raumenų augimo skatinimas

Įrodyta, kad raumenų masė su amžiumi mažėja ir tai gali tapti svarbia riebalų padidėjimo ir įvairių lėtinių ligų atsiradimo priežastimi. Laimei, kad šie procesai gali būti sulėtinti, pristabdyti arba jų išvis išvengta. Sportinė veikla ir tinkami maisto papildai (pavyzdžiui, natūralūs išrūgų baltymai) yra veiksmingas pasirinkimas, nes būtent baltymai yra laikomi pagrindine raumenų statybine medžiaga.

Ar žinojote, kad pieno išrūgų baltymai yra veiksmingai įsisavinami? Dėl šios priežasties jie puikiai padeda auginti liesą raumenų masę ir didinti jėgą. Pasakytina, kad BCAA (t. y. šakotos grandinės aminorūgštys Leucinas, Valinas ir Izoleucinas), kurios itin reikalingos raumens sintezei, pieno baltymuose yra iki 50 proc. daugiau negu kitų rūšių baltymuose, todėl reguliariai vartojant natūralius pieno baltymus galima nesunkiai padidinti raumenų masę ir sumažinti riebalų kiekį.

Nauda sveikatai

Natūralūs išrūgų baltymai gali suteikti daugybę naudos sveikatai: jie mažina kraujospūdžio ir širdies ligų riziką, mažina cukraus kiekį kraujyje ir didina insulino koncentraciją bei organizmo jautrumą jo poveikiui. Tai reiškia, kad šis papildas gali būti vartojamas kaip papildomas preparatas gydantis nuo cukrinio diabeto. Vis dėlto šie baltymai – puiki priemonė ir sveikiems žmonėms, siekiantiems kontroliuoti cukraus kiekį.

Beje, išrūgų baltymai slopina organizmo uždegimus, kurie dažnai atsiranda dėl turimų blogų gyvenimo įpročių. Šio baltymo sudėtyje esančios medžiagos, pavyzdžiui, laktoferinas, neleidžia virusams patekti į ląsteles ir stabdo virusų dauginimąsi. Taip pat jis gali prisijungti prie viruso ir jį sunaikinti. Itin vertinama tai, kad baltymai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

Ir dar viena vertinga šio papildo nauda sveikatai – pieno išrūgų baltymai organizme didina glutationo kiekį. Ši medžiaga – tai stiprus antioksidantas, kuris ląstelėse mažina oksidacinį stresą ir padeda palaikyti tinkamą sveikatos būklę, atitolina senėjimo procesus ir įvairias ligas.

Alkio jausmo slopinimas

Įrodyta, jog pakanka 50 g baltymų ir organizme sumažėja grelino (alkio hormono) lygis. Apytiksliai apskaičiuota, jog apetitas nuslopinamas trims valandoms. Be to, vartojant natūraliu išrūgų baltymus, sumažėja poreikis užkandžiauti.

Svarbu atminti

Natūralių išrūgų baltymus rekomenduojama vartoti saikingai, nes per didelis baltymų vartojimas yra nenaudingas sveikatai. Atminkite, kad kūnas tam tikru metu gali naudoti tik tam tikrą (ribotą) kiekį baltymų, o pernelyg didelis ar per dažnas jų vartojimas gali sukelti neigiamų padarinių – virškinimo sutrikimų, pykinimą, skrandžio kausmus, pilvo pūtimą ir pan.

Bet maisto papildus vartojant tinkamai, galima nesunkiai gauti visą išvardytą naudą ir mėgautis puikiu rezultatu. Tad įtraukite į savo mitybą bei reguliariai vartokite „Healthy Choice“ natūralių išrūgų baltymus, nes jų veiksmingumas patikrintas 100 procentų.